MD Vasiliki Papalouka

Specjalizacja: Radiologia i diagnostyka obrazowa
Kategoria: Radiologia

St Bartholomew’s Hospital, Barts Health Trust w Londynie
Główne obszary zainteresowań: Rak piersi – diagnostyka

Obecnie pracuję jako Consultant Radiologist specialized in Breast Imaging w St Bartholomew’s Hospital, Barts Health Trust w Londynie UK od maja 2021 roku. Wcześniej, przez ostatnie 5 lat pracowałam jako Consultant Breast Radiologist w Cambridge Breast Unit w Addenbrooke’s Hospital, Cambridge University Foundation Trust, UK.

Ukończyłem starsze stypendium kliniczne w zakresie obrazowania piersi w Addenbrooke’s Hospital, Cambridge University Hospital i mam 2-letnie studia magisterskie (MSc) w zakresie radiologii interwencyjnej. Odbyłem szkolenie radiologiczne w szpitalu uniwersyteckim „Attikon” w Atenach w Grecji.

Moje główne zainteresowania dotyczą nowych technologii obrazowania piersi oraz zabiegów interwencyjnych w piersiach. W ciągu ostatnich 6 lat brałam udział w wielu projektach poprawy jakości i badaniach naukowych w Cambridge breast unit, a obecnie biorę udział w badaniach naukowych jako współinwestor.

Posiadam szereg publikacji i jestem regularnym recenzentem dla czasopism recenzowanych, takich jak AJR i European Radiology.

Mam bogate doświadczenie w nauczaniu i szkoleniu w Radiologii. Jestem zaangażowany we wspieranie edukacji medycznej poprzez nauczanie i szkolenie młodszych lekarzy i stażystów radiologii, a także personelu radiograficznego i zaawansowanych praktyków. Jestem opiekunem edukacyjnym stażystów radiologii oraz wykładowcą na kursach przygotowujących do egzaminów FRCR.